Якщо дерево «пустило сльозу»

Нерідко стовбури таких популярних фруктових де­рев, як слива, вишня, че­решня, абрикоса, персик, раптово починають «плака­ти». Це явище називається камедетечею, а хвороба — гомозом. Її ознака — поява густої клейкої, темно- або світло-жовтої рідини, що витікає з тріщин на гілках та стовбурах дерев і застигає у вигляді напівпрозорих на­пливів. Сильна камедетеча дуже послаблює дерева, а інколи призводить до їхньої загибелі.

Причини такого явища — різні. Це — механічні пошко­дження дерева, ураження хворобами, неправильне обрізування крони, сонячні опіки, різкий перепад тем­ператур у зимовий період, кислі ґрунти, несумісність прищепи з підщепою, над­мірне внесення добрив та гною тощо. Боротьбу з камедеутвореннями потрібно починати з профілактики. Треба оберігати дерева від механічних пошкоджень, дотримуватися аґротехні­ки, що сприяє нормальному росту і розвитку рос­лин, своєчасно поливати, не зловживати внесенням азотних добрив та гною. Також необхідні своєчасне і правильне обрізування дерев з обов’язковим за­мазуванням місця зрізів садовим варом; захист дерев від термічних ушко­джень (сонячних опіків), а також ураження морозом; боротьба проти шкідників і хвороб, що викликають пошкодження гілок і плодів.

Коли дерево усе ж «запла­кало», потрібно провести ретельне лікування ран, що виділяють камедь. Для цьо­го їх зачищають до здоро­вої тканини, знезаражують трипроцентним розчином мідного або залізного купо­росу, обробляють садовою замазкою. Ще один варіант лікування — зачистити рани і замастити їх сумішшю свіжого коров’яку та глини (1:1).

Лікування утворень каме­ді можна проводити і на­родними засобами. Після зачищення відповідні міс­ця знезаражують однопро­центним розчином мідного купоросу, потім 2-3 рази з інтервалом 5-10 хвилин (у міру висихання) натирають свіжим листям щавлю і за­мазують садовим варом або нігроловою замазкою (70% нігролу і 30% добре просіяної пічної золи).

 

Джерело статті: газета «Житомирщина»

ТОП новости

Вход